EY Przedsiębiorca Roku to jedyna tej rangi, międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców. Konkurs organizowany jest na świecie, przez firmę EY od 1986 roku i uczestniczy w nim blisko 60 państw. W Polsce, pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku. Od tego czasu inicjatywa zgromadziła wokół idei propagowania osiągnięć polskich przedsiębiorców imponującą społeczność. Należą do niej właściciele najlepszych polskich firm oraz inne autorytety świata biznesu. Grupa ta nieustannie się powiększa, oferując nowym uczestnikom niespotykaną szansę budowania relacji biznesowych.
Wspólnicy mogą zgłaszać się do konkursu wspólnie, jako jeden kandydat.
Zgłoszenia należy składać za pomocą formularza elektronicznego.
Termin nadsyłania wszystkich aplikacji upływa 28 czerwca 2024 r.
Pełen regulamin konkursu dostępny jest na stronie formularza zgłoszeniowego oraz tutaj.
Więcej informacji można otrzymać pod numerem infolinii: +48 22 557 70 00
Firma EY przykłada ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa i poufności danych gromadzonych w procesie aplikacji.
Dane te wykorzystywane są jedynie na potrzeby konkursu
i nie są one udostępniane osobom trzecim.
Jedynie wybrane dane osobowe finalistów, po uprzedniej ich akceptacji, podawane są do publicznej wiadomości.
Każdy z uczestników ma prawo wglądu do zgromadzonych informacji i ich aktualizacji lub zmiany.
Przedsiębiorcy mogą zgłosić udział we wszystkich kategoriach konkursowych, w których spełniają poniższe kryteria:
Zadaniem Jurorów, niezależnych od EY, jest wyłonienie najlepszego przedsiębiorcy. Ocena dokonywana jest na podstawie kryteriów ekonomicznych i pozaekonomicznych. Są one identyczne we wszystkich krajach realizujących konkurs. Pod uwagę brane są:
Korzyści dla kandydata, na każdym etapie konkursu:
maj-czerwiec 2024
6 czerwca 2024
28 czerwca 2024
lipiec-sierpień 2024
listopad 2024
7 marca 2025
czerwiec 2025
Najczęściej zadawane pytania na temat konkursu EY Przedsiębiorca Roku „Entrepreneur of the Year”:
Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny we wszystkich etapach procesu ewaluacyjnego – od aplikacji aż po Galę Finałową, a dla zwycięzcy danej edycji także światowy finał w Monte Carlo.
Prestiż i dodatkowa promocja firmy. Intensywna kampania promocyjna i reklamowa w mediach – regionalnych, ogólnopolskich, a także światowych – to wielki atut konkursu. Ponadto każdy ze zwycięzców ma prawo używać logo konkursu jako swoistego certyfikatu jakości, dobrze rozpoznawalnego wśród przedsiębiorców, a także przez potencjalnych parterów w biznesie, instytucje finansowe oraz konkurencję. Zwycięzca nawiąże unikatowe kontakty z wybitnymi przedstawicielami polskiego biznesu, którzy przekażą mu nagrodę podczas Gali Finałowej. Przedsiębiorca Roku stanie się członkiem Jury polskiej edycji, a także zostanie poproszony o reprezentowanie naszego kraju podczas światowego finału EY World Entrepreneur of the Year w Monte Carlo. Więcej informacji na temat korzyści można znaleźć tutaj.
Firma EY przykłada ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa i poufności danych gromadzonych w procesie aplikacji. Dane te wykorzystywane są jedynie na potrzeby przeprowadzenia konkursu i nie są udostępniane osobom trzecim. Tylko wąskie grono uprawnionych osób ma wgląd w dane osobowe i finansowe uczestników. Każdy z uczestników ma prawo wglądu do zgromadzonych informacji i ich aktualizacji lub też zmiany. Jedynie dane osobowe finalistów, po uprzedniej ich akceptacji, podawane są do publicznej wiadomości. Procedura ta zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, a rosnąca z roku na rok liczba kandydatów jest dowodem zaufania jakim obdarzają nas polscy przedsiębiorcy.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie formularza zgłoszeniowego oraz tutaj.
Kandydatów ocenia niezależne od firmy EY Jury, w skład którego wchodzą przedsiębiorcy – zwycięzcy poprzednich polskich edycji konkursu – oraz inne wybitne osobistości polskiej sceny publicznej. Jury dokonuje wyboru nagradzanych osób na podstawie otrzymanych informacji oraz rozmów z kandydatami.
Na początku każdej edycji członkowie Jury podpisują następujące zobowiązania: do zachowania poufności, oświadczenie o ewentualnym posiadaniu (lub nie) udziałów w przedsiębiorstwach uczestniczących w bieżącej edycji oraz dokument „Procedura prac Jury”. Punkt 16 w/w. „procedury” zawiera następujący wymóg: 16. Członek Jury posiadający udziały w firmie osoby nominowanej lub w inny sposób z nią powiązany finansowo nie może brać udziału w głosowaniu dotyczącym danej firmy. Rola Jury jest w całym procesie jasna, prosta i w klarowny sposób zdefiniowana: wszyscy członkowie tego grona zobligowani są do bezstronności i obiektywizmu, mają taki sam dostęp do materiałów konkursowych, taką samą możliwość rozmowy z finalistami i takie samo prawo głosu. Jako organizator EY nie uczestniczy w decyzjach Jury (zasada niezależności Jury konkursu od EY obowiązuje we wszystkich sześćdziesięciu krajach realizujących program EY Entrepreneur of the Year) a także nie wynagradza finansowo Jurorów za ich pracę na rzecz konkursu.
Uczestnik konkursu może zgłosić się sam lub, za jego zgodą, może go nominować ktoś inny. Warunki, jakie musi spełniać osoba nominowana do konkursu opisane są w sekcji ZASADY powyżej „Kto może wziąć udział w konkursie?”.
Kandydat może zgłosić się do konkursu w jednej z trzech kategorii:
Należy przesłać:
Termin nadsyłania aplikacji upływa 28 czerwca 2024 r.