Partnerzy


PKO BP

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski, już od stu lat, jest ważną częścią polskiej gospodarki. Historia Banku rozpoczęła się 7 lutego 1919 roku, kiedy to Naczelnik Państwa Józef Piłsudski, premier Ignacy Paderewski oraz minister poczty i telegrafów Hubert Linde podpisali dekret powołujący do życia Pocztową Kasę Oszczędności. Rozwijała się ona wraz z niepodległym państwem i szybko stała się najważniejszą instytucją finansową w kraju.

W drugie stulecie Bank wkroczył, jako bezdyskusyjny lider branży finansowej, odpowiadający na zróżnicowane potrzeby wszystkich grup klientów i aktywnie uczestniczący w życiu gospodarczo-społecznym kraju. W ostatniej dekadzie Bank skupia się na rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii. Przez cały 2018 rok był najcenniejszą spółką na GPW w Warszawie ponadto, jako jedyny polski podmiot, dołączył do grona dużych spółek globalnego indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russel.

GPW

Giełda Papierów Wartościowych

Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz określa stopy referencyjne WIBOR i WIBID. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Więcej informacji na www.gpw.pl

PFR

PFR

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) to grupa finansowa oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju. Misją PFR, jako polskiej rozwojowej instytucji finansowej , jest realizacja programów sprzyjających zwiększeniu długoterminowego potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski oraz wyrównywaniu szans i ochronie środowiska naturalnego. Więcej informacji na stronie: www.pfr.pl

Harvard Business Review Polska

Polska edycja najbardziej prestiżowego magazynu na temat zarządzania na świecie. Przedstawia najnowsze trendy, nieomawiane jeszcze w książkach i popularnych periodykach biznesowych. Polska edycja zawiera także teksty i komentarze dotyczące problemów o szczególnym znaczeniu dla polskich firm.

„Harvard Business Review Polska” ma jeden główny cel: być źródłem nowych pomysłów, metod i idei dla liderów biznesu. Wydawcą „Harvard Business Review Polska” jest ICAN Institute.

Gazeta Wyborcza

„Gazeta Wyborcza” jest od lat największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. Jego treści dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. Materiały na temat finansów, biznesu i gospodarki czytelnicy znajdą przede wszystkim w serwisie Wyborcza.biz. Publikowane tam są m.in. poradniki konsumenckie, opinie analityków i przedsiębiorców oraz serwis giełdowy. „Gazeta Wyborcza” jest również liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Obecnie dziennik ma już ponad 170 tys. prenumeratorów cyfrowych, a ich liczba wciąż rośnie.

Puls Biznesu

„Puls Biznesu” jest jedynym dziennikiem w Polsce poświęconym wyłącznie gospodarce. Opisuje ją na poziomie poszczególnych przedsiębiorstw, a dopełnieniem tych informacji są zagadnienia makroekonomiczne. Polityką natomiast zajmuje się tylko w kontekście biznesowym, np. w zakresie wpływu zmian ustawodawstwa na warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

Użyteczność tekstów, które pisane są według zasady: „Co czytelnik będzie z tego miał?”, „Jak ta informacja wpłynie na prowadzony przez niego biznes?”, pomaga podejmować właściwe decyzje biznesowe. „Puls biznesu” wspiera przedsiębiorców już od ponad 20 lat. W wersji cyfrowej można czytać go na stronie pb.pl

TVN24 BiS

Drugi kanał informacyjny Grupy TVN zajmujący się tematyką ekonomiczną i międzynarodową. Skierowany jest do widzów zainteresowanych gospodarką i wydarzeniami zagranicznymi. Kanał pokazuje analizy, podsumowania i komentarze ekspertów oraz wiadomości z zagranicy, reportaże, magazyny i filmy dokumentalne. Oprócz dziennikarzy biznesowych, na antenie występują znani komentatorzy zajmujący się tematyką międzynarodową.

Materiały do pobrania