Poznaj pozostałych finalistów 18. edycji

Nowy Biznes

Jakub Wójcicki, Nicole Sochacki-Wójcicka

Roger Publishing

Nicole Sochacki-Wójcicka (znana również w mediach społecznościowych jako @mamaginekolog) i Jakub Wójcicki to małżeństwo lekarzy, którzy w 2016 roku założyli firmę Roger Publishing. Przedsiębiorcy zaczynali swoją działalność od profilu na Instagramie, gdzie wspólnie pisali krótkie posty o tematyce medycznej. Dzisiaj są nie tylko jednymi z instagramerów o najwyższych zasięgach, ale oferują produkty skierowane przede wszystkim do rodziców i przyszłych rodziców, powstałe w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną i potrzeby klientów. Wśród nich znajdują się segregatory medyczne i ubrania dla dzieci, kobiet w ciąży i diabetyków (koszule z kieszenią na pompę insulinową). Sukces rynkowy osiągnęli dzięki wykorzystaniu wiedzy medycznej do stworzenia produktów, których dotychczas nikt nie oferował.

Nowe Technologie / Innowacyjność

Jacek Świderski

Wirtualna Polska Holding

Jacek Świderski jest prekursorem polskiego biznesu internetowego. Swoją karierę rozpoczął od stworzenia darmowej poczty go2.pl (o2.pl) oraz komunikatora TLEN. W 2014 roku wraz ze wspólnikami Michałem Brańskim i Krzysztofem Sierotą oraz funduszem private equity Innova Capital przejął Wirtualną Polskę i dziś zarządza największym, polskim przedsiębiorstwem internetowym, w skład którego wchodzą serwisy internetowe (w tym m.in. Strona Główna WP i o2, money.pl), poczta e-mail, Telewizja WP, internetowa platforma TV – WP Pilot oraz platformy e-commerce (m.in. wakacje.pl, Domodi, Superauto.pl). Dla Jacka Świderskiego od początku było jasne, że WP musi być firmą medialno-technologiczną, stąd synergie między mediami, usługami i e-commerce.

Krzysztof Folta

TIM

Krzysztof Folta założył firmę TIM Sp. z o.o. w 1987 roku jako jednostkę gospodarki uspołecznionej. W 1994 roku została ona przekształcona w spółkę akcyjną, a w 1998 roku zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Przez wiele lat była siecią hurtowni elektrycznych, a od 2013 roku postawiła na hybrydę – sprzedaje artykuły elektrotechniczne online na TIM.pl, lecz ze wsparciem ogólnopolskiej sieci biur i przedstawicieli handlowych. To unikalny w branży elektrotechnicznej model biznesowy, który przyniósł Spółce liczne nagrody. Dzisiaj TIM to w pełni zautomatyzowane przedsiębiorstwo, którego ponad 70% sprzedaży odbywa się w modelu cyfrowym. Krzysztof Folta wie, jak istotna w sprzedaży internetowej jest logistyka, dlatego założył własną spółkę logistyczną – 3LP.

Produkcja i Usługi

Ewa Chodakowska

BeBio

Ewa Chodakowska to założycielka i wiceprezes BeBio, a także współtwórczyni siedmiu marek – największej w Polsce platformy treningowej online BeActiveTV, diet online BeDiet, cateringu dietetycznego Be Diet Catering, sklepu z akcesoriami BeBio, linii zdrowych przekąsek i bio żywności BeRaw, naturalnych kosmetyków beBIO, a także dobroczynnej marki kostiumów kąpielowych Mission Swim. Od początku jej misją było polepszenie ogólnego stanu zdrowia społeczeństwa oraz zachęcenie do wdrożenia pozytywnych zmian w swoim życiu poprzez aktywność fizyczną. 10 lat temu wykorzystała siłę rozwijających się mediów społecznościowych i za ich pośrednictwem zaczęła oferować plany treningowe. Dzisiaj jest jedną z najbardziej znanych w Polsce trenerek sportowych i propagatorek zdrowego stylu życia.