Poznaj pozostałych finalistów 18. edycji

Nowy Biznes

Jakub Wójcicki, Nicole Sochacki-Wójcicka

Roger Publishing

Nicole Sochacki-Wójcicka (znana również w mediach społecznościowych jako @mamaginekolog) i Jakub Wójcicki to małżeństwo lekarzy, którzy w 2016 roku założyli firmę Roger Publishing. Przedsiębiorcy zaczynali swoją działalność od profilu na Instagramie, gdzie wspólnie pisali krótkie posty o tematyce medycznej. Dzisiaj są nie tylko jednymi z instagramerów o najwyższych zasięgach, ale oferują produkty skierowane przede wszystkim do rodziców i przyszłych rodziców, powstałe w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną i potrzeby klientów. Wśród nich znajdują się segregatory medyczne i ubrania dla dzieci, kobiet w ciąży i diabetyków (koszule z kieszenią na pompę insulinową). Sukces rynkowy osiągnęli dzięki wykorzystaniu wiedzy medycznej do stworzenia produktów, których dotychczas nikt nie oferował.

Nowe Technologie / Innowacyjność

Jacek Świderski

Wirtualna Polska Holding

Jacek Świderski jest prekursorem polskiego biznesu internetowego. Swoją karierę rozpoczął od stworzenia darmowej poczty go2.pl (o2.pl) oraz komunikatora TLEN. W 2014 roku wraz ze wspólnikami Michałem Brańskim i Krzysztofem Sierotą oraz funduszem private equity Innova Capital przejął Wirtualną Polskę i dziś zarządza największym, polskim przedsiębiorstwem internetowym, w skład którego wchodzą serwisy internetowe (w tym m.in. Strona Główna WP i o2, money.pl), poczta e-mail, Telewizja WP, internetowa platforma TV – WP Pilot oraz platformy e-commerce (m.in. wakacje.pl, Domodi, Superauto.pl). Dla Jacka Świderskiego od początku było jasne, że WP musi być firmą medialno-technologiczną, stąd synergie między mediami, usługami i e-commerce.

Produkcja i Usługi

Jacek Sarnowski

Porta KMI

Jacek Sarnowski to współzałożyciel, współwłaściciel i od 29 lat Prezes Zarządu PORTA KMI POLAND. Firma ma 20-procentowy udział w rynku i oferuje drzwi wewnętrzne, wejściowe oraz drzwi techniczne w konstrukcji drewnianej i stalowej. Przedsiębiorca jest również współwłaścicielem Invest Komfortu, trójmiejskiego dewelopera, inwestora m.in. gdyńskiego kompleksu wieżowców Sea Towers. Jacek Sarnowski był jednym z założycieli znanej sieci Komfort, sprzedającej wykładziny dywanowe, panele podłogowe oraz inne artykuły wykończenia wnętrz. W 1992 roku wraz z ówczesnymi wspólnikami Komfortu, zdecydował o rozpoczęciu nowej działalności, skoncentrowanej na sprzedaży drzwi. Kluczem do sukcesu okazała się wysoka jakość produktów, kompleksowość oferty oraz skuteczność sieci dystrybucji. Jej model, wypracowany przez przedsiębiorcę, został później przyjęty przez całą branżę.

Ewa Chodakowska

BeBio

Ewa Chodakowska to założycielka i wiceprezes BeBio, a także współtwórczyni siedmiu marek – największej w Polsce platformy treningowej online BeActiveTV, diet online BeDiet, cateringu dietetycznego Be Diet Catering, sklepu z akcesoriami BeBio, linii zdrowych przekąsek i bio żywności BeRaw, naturalnych kosmetyków beBIO, a także dobroczynnej marki kostiumów kąpielowych Mission Swim. Od początku jej misją było polepszenie ogólnego stanu zdrowia społeczeństwa oraz zachęcenie do wdrożenia pozytywnych zmian w swoim życiu poprzez aktywność fizyczną. 10 lat temu wykorzystała siłę rozwijających się mediów społecznościowych i za ich pośrednictwem zaczęła oferować plany treningowe. Dzisiaj jest jedną z najbardziej znanych w Polsce trenerek sportowych i propagatorek zdrowego stylu życia.