Poprzednie edycje

Krzysztof Pawiński

GRUPA MASPEX WADOWICE

Przedsiębiorca Roku 2011

Zwycięzca w kategorii Produkcja

Jury nagrodziło zwycięzcę „za zbudowanie firmy zajmującej wiodącą pozycję wśród producentów żywności w Europie Środkowej, za zaangażowanie, konsekwencję, odporność na kryzys oraz mistrzowską umiejętność gry zespołowej.”

Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, Litwie, w Rumunii i Bułgarii. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej, a także liderem na rynku makaronów w Polsce i ich wiodącym producentem w Rumunii. Grupa Maspex Wadowice szczyci się takimi markami jak: Tymbark, Lubella, Kubuś, Caprio, Puchatek, Ekland, Plusssz, La Festa.

Andrzej Przybyło

AB S.A.

Zwycięzca w kategorii Usługi

Andrzej Przybyło zarządza notowaną na GPW spółką AB S.A., będącą znanym w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutorem IT, m.in. sprzętu komputerowego, gier komputerowych, oprogramowania, elektroniki użytkowej i sprzętu AGD. Według rankingów branżowych AB S.A. jest największym dystrybutorem pod względem przychodów w regionie trzech krajów: Polski, Czech i Słowacji.

Nagroda przyznana została „za połączenie kompetencji, hartu ducha i pasji oraz za trud włożony w stworzenie firmy będącej dziś największym dystrybutorem IT i elektroniki użytkowej w regionie, a także strategicznym partnerem dystrybucyjnym kluczowych światowych producentów sprzętu i oprogramowania komputerowego”.

Marcin Misztal

Tro Media

Zwycięzca w kategorii Nowy Biznes

Marcin Misztal jest twórcą notowanej na rynku New Connect firmy Tro Media specjalizującej się w kompleksowej obsłudze kampanii reklamowych w mediach elektronicznych oraz inwestycjach w innowacyjne projekty internetowe. Spółka za pośrednictwem swoich serwisów oferuje dedykowane formy reklamowe, pośrednictwo oraz wsparcie sprzedaży produktów i usług.

Nagroda przyznana została „za ducha przedsiębiorczości, wiarę w sukces i determinację przy tworzeniu firmy zajmującej się kompleksową obsługą kampanii reklamowych w mediach elektronicznych oraz inwestycjami w innowacyjne projekty internetowe”.

Emilian Kamiński

Teatr Kamienica

Wyróżnienie

Emilian Kamiński jest twórcą i dyrektorem warszawskiego Teatru Kamienica. Jego teatr to nie tylko scena, aktorzy i widownia. To również kompleks kulturalny, który przyciąga klientów szeroką gamą atrakcji, oferuje spektakle, lekcje tańca, warsztaty. Świadczy też profesjonalne usługi gastronomiczne i umożliwia organizację eventów. Wyróżnienie zostało przyznane „za odwagę w łączeniu biznesu i sztuki”.